Plotery używane

Zakup nowego plotera to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponieważ jest to kwota bardzo duża jak na realia polskie z zakupem plotera często jest tak jak z zakupem samochodu. Sprawdzamy kolejne oferty, porównujemy ich opłacalność i to co sprzedawca ma do zaoferowania. Zastanawiamy się czy kupić sprzęt nowy czy używany. W przypadku plotera wybór jest trudny.

Oczywiście nowy ploter HP to gwarancja producenta na której zależy większości użytkowników. Z drugiej strony producent producentowi nierówny i nawet kupując nowy ploter nieznanej marki możemy natknąć się na takie sprowadzane z Chin o których już sama metryczka nie świadczy najlepiej. Chcąc kupić taniej często decydujemy się na ploter używany. Zaletą będzie na pewno sporo niższa cena. Każdy kto decyduje się na poważny zakup robi to z nastawieniem na długą i bezproblemową pracę urządzenia, kupując i nowy i używany ploter firma robi to z myślą o korzyściach jakie z posiadania urządzenia będzie można uzyskać.

Rzeczywistość płata jednak różne figle i dochodzi do sytuacji w której ploter przestaje działać tak jak powinien. W takiej sytuacji trzeba znaleźć podmiot, który będzie potrafił odnaleźć przyczynę i szybko przywróci funkcjonalność urządzenia. Stała współpraca z serwisem ploterów staje się nie do ocenienia.  Dzięki temu można liczyć na natychmiastową reakcję, zdiagnozowanie problemu, wymianę uszkodzonej części jeżeli będzie to konieczne i naprawę plotera. Brak stałej współpracy z serwisem zajmującym się obsługą ploterów danego producenta sprawia, że każda z tych czynności może przedłużyć się przynajmniej o kilka dni.

Ryzyko zakupu plotera używanego wiąże się niestety z większą możliwością awarii. Ploter jak każde urządzenie peryferyjne, które wydajnie pracuje z czasem zużywa poszczególne elementy konstrukcji. Każda awaria może zostać naprawiona, a zużyta część wymieniona na nową. Profesjonalizm obsługi serwisu ploterów sprawia, że przerwa w pracy urządzenia, a co za tym idzie również koszty są ograniczone do minimum.

Plotery używane 

Ploter to urządzenie peryferyjne,  przydatne  do drukowania w małych firmach projektowych i architektonicznych. Plotery atramentowe to bardzo przestronne urządzenie, które umożliwia drukowanie projektów plakatów i innych prac dużego formatu. 

Jaki rodzaj plotera używanego wybrać? 

Na rynku dostępne są różne wersje używanych ploterów. Rodzaj plotera będzie uzależniony od potrzeb użytkownika, dlatego warto dobrać właściwą opcję. Dobór plotera jest uzależniony od potrzeb i wymagań klienta.

Do drukowania projektów Autocad itp. proponujemy plotery HP: 

  • Designjet T610
  • Designjet T1100
  • Designjet T940 
  • Designjet T120
  • Designjet T520

Natomiast do bardziej wymagających prac polecamy plotery fotograficzne: 

  • Designjet Z6
  • Designjet Z9

NIP: 5272360212

ul. Kazimierza Deyny 10
01-471 Warszawa (wjazd od Pełczyńskiego 24)

Tel: (22) 6540132 | (22) 6715444 | 697 606 460

E-mail: biuro@esb.pl

ul.Sienkiewicza 94a
05-082 Stare Babice

Tel: (22) 3041822

Kom: 697605959

E-mail: babice@esb.pl