Kalibracja plotera laserowego

Możliwości jakie dają plotery laserowe są bardzo wszechstronne. Wycinanie i grawerowanie najróżniejszych wzorów w różnych materiałach wydaje się dziecinnie proste przy użyciu plotera. Zasadniczą zaletą będzie szybkość i dość prosta obsługa urządzenia co sprawia, że wykonywanie nawet pojedynczych egzemplarzy i różnego nieszablonowych rodzaju zleceń jest opłacalne. Samodzielna kalibracja urządzenia nie jest trudna, a pomoc w tym zakresie serwisu ploterów przynajmniej w początkowym etapie użytkowania plotera będzie bardzo pomocna.

Plotery laserowe wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu. Przemysł odzieżowy wykorzystuje możliwości urządzenia przede wszystkim przy cięciu różnego rodzaju materiałów, które niezależnie od faktury zachowują idealnie równą krawędź i nie strzępią się. Ploter umożliwia także wykonanie grawerowania na tekstyliach.

Możliwość dowolnego i szybkiego grawerowania powierzchni sprawiła, iż ploter szybko został wykorzystany również w przemyśle między innymi do wykonywania tablic informacyjnych i ostrzegawczych, a także tabliczek znamionowych. Nie można pominąć udziału plotera w uszczęśliwianiu dzieci i zapewnianiu im inteligentnej zabawy poprzez tworzenie układanek i różnego rodzaju puzzli oraz modeli do składania. Najczęściej spotykamy się jednak z wykorzystaniem funkcji urządzenia w produkcji różnego rodzaju gadżetów, pamiątek i upominków reklamowych.

Ploter laserowy wykorzystuje jedną z dwóch metod grawerowania. Najczęściej jest to funkcjonalność tworząca obraz rastrowy, powstaje on dzięki przemieszczaniu się wiązki lasera, która tworząc serię punktów tworzy na materiale coś na kształt sitodruku. Praca tą metodą wymaga dobrego poznania parametrów posiadanego plotera, a także cech materiału na którym ma być wykonany grawer by dobrze ustawić parametru urządzenia.

Serwis ploterów HP | Serwis ploterów Canon

NIP: 5272360212

ul. Kazimierza Deyny 10
01-471 Warszawa (wjazd od Pełczyńskiego 24)

Tel: (22) 6540132 | (22) 6715444 | 697 606 460

E-mail: biuro@esb.pl

ul.Sienkiewicza 94a
05-082 Stare Babice

Tel: (22) 3041822

Kom: 697605959

E-mail: babice@esb.pl