Czym jest ploter…?

Możliwość precyzyjnego wydruku danych jakie posiadamy w formie elektroniczne jest bardzo istotne w wielu dziedzinach gospodarki i nauki. O ile za pomocą drukarki można przenieść na papier można naprawdę dużą część zawartości pamięci komputera to jednak nie zawsze efekt jaki będzie uzyskany jest na tyle dokładny by zadowolić wymagającego odbiorcę. Specjalistyczne urządzenie pozwalające na przeniesienie wizji grafika, architekta czy wynalazcy na papier to ploter.

Za jego pomocą można tworzyć i materializować dokładne mapy, różnego rodzaju plany czy formy trójwymiarowe. Tworzenie rysunku technicznego czy precyzyjnych schematów z zachowaniem bardzo wysokiej jakości to podstawa działania ploterów w pełni kompatybilnych z komputerem.

Mimo prostego wyglądu i łatwości obsługi ploter to urządzenie zawierające sporo współpracujących ze sobą skomplikowanych podzespołów. Układ sterujący współpracuje z wózkiem zaopatrzonym w pisak oraz głowicą natryskową by przełożyć dane elektroniczne w rzetelny wydruk. Taka złożoność sprawia iż są to urządzenia wymagające częstego serwisowania (tym się właśnie zajmujemy – serwis ploterów).

Jednocześnie ze względu na precyzję działania plotery należą do jednych z najwolniej działających urządzeń zewnętrznych współpracujących z komputerami użytkowymi. Jest to związane z dokładnością każdego punktu, który urządzenia pozostawiają na papierze. Ploter ze względu na swoje szczególne właściwości wykorzystywany jest w pracy architektów, projektantów, konstruktorów, elektroników czy geodetów, wielokrotnie przedmioty używane na co dzień również tworzone są z użyciem plotera który oprócz wydruku również wycina, graweruje i rzeźbi.

Sprawdź także: Naprawa ploterów HP

NIP: 5272360212

ul. Kazimierza Deyny 10
01-471 Warszawa (wjazd od Pełczyńskiego 24)

Tel: (22) 6540132 | (22) 6715444 | 697 606 460

E-mail: biuro@esb.pl

ul.Sienkiewicza 94a
05-082 Stare Babice

Tel: (22) 3041822

Kom: 697605959

E-mail: babice@esb.pl